Szlaki piesze i rowerowe w Rewalu
Rewalska Kraina Słońca - pętlowy, kolor żółty, długość około 10 km. Start szlaku przy szkole i hali sportowej na ul. Kamieńskiej - w centrum Rewala. Krążymy po Rewalu - kierujemy się na zachód ulicami Bohaterów Westerplatte, Szkolną, Słowackiego, Nowy Świat do skrzyżowania ulic Łokietka i Matejki (punkt końcowy czarnego szlaku - Rewal Niechorze). Dalej podążamy ulicą Matejki w kierunku morza, skręcamy wprawo w ul. Piastowską i podążamy nią aż do ul. Klifowej. Jedziemy tą ulicą, po prawej mamy panoramę Bałtyku. Dalej ul. Warszawska i Saperska - dookoła Parku - tu możemy podziwiać ostrokrzew kolczasty - krzew o wysokości ponad 5 m. Dojeżdżamy do ul. Dworcowej - tu stoi kościół z XV-wiecznym tryptykiem wewnątrz. Dojeżdżamy do u. Kamieńskiej i jedziemy do Trzęsacza. W Trzęsaczu skręcamy w lewo w ul. Pałacową - na południe, dojeżdżamy do dworca kolejki w Trzęsaczu. Dalej jedziemy przedłużeniem ulicy Dworcowej drogą polną. Po przejechaniu trochę ponad 1 km skręcamy w lewo w stronę zabudowań. Dojeżdżamy do dworca w Rewalu, skręcamy w prawo w drogę wzdłuż torów kolejowych do Śliwina. W Śliwinie przejeżdżamy przez ul. Słoneczną, a podążamy ulicami Spacerową, Aleją Lipową, potem przejazd kolejowy i jedziemy w kierunku centrum Rewala, skąd rozpoczęliśmy wycieczkę.
Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego – trasa ta stanowi część szlaku nadmorskiego przebiegającego wzdłuż Morza Bałtyckiego. Jest to część szlaku dalekobieżnego E-9, który prowadzi od Portugalii, przez Polskę aż do Estonii. Trasa ta w gminie Rewal przechodzi przez następujące miejscowości: Pobierowo, Pustkowo, Trzęsacz, Rewal, Niechorze (latarnia morska).
Szlaki rowerowe w gminie Rewal Niechorze
Szlak Jeziora Liwia Łuża – pętlowy - dookoła jeziora, kolor zielony, długość około 9 km. Początek szlaku przy dworcu kolejki wąskotorowej w Niechorzu. Ruszamy w kierunku zachodnim i po 400 m skręcamy w lewo, w ul. Trzebiatowską. Po około 4 km dojeżdżamy do wsi Skalno, przez cały ten przejazd możemy podziwiać jezioro po lewej. W Skalnie, przy przydrożnym krzyżu skręcamy w drogę asfaltową na Pogorzelicę. Dojeżdżamy do przejazdu kolejowego w Pogorzelicy - po lewej możemy odwiedzić dworzec kolejki i skręcamy w lewo w drogę gruntową. Tu również jest punkt początkowy innego szlaku - Leśny Dukt. My podążamy dalej drogą gruntową wzdłuż torów kolejowych do Niechorza - do dworca kolejowego.
Śladami Rybołówstwa Morskiego - kolor czerwony, długość około 4 km. Szlak pomiędzy Niechorzem a Pogorzelicą, nawierzchnia głównie asfaltowa i kostka betonowa. Z Niechorza, spod dworca kolejowego jedziemy na wschód, przejeżdżamy obok Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Przejeżdżamy przez most na kanale i skręcamy w lewo, jadąc wzdłuż kanału. Dalej jedziemy ulicą Wojska Polskiego - już w Pogorzelicy. Następnie skręcamy w prawo w ulicę Leonida Teligi. Potem jedziemy ulicą Sołdka, Leśną. Szlak kończy się przy dworcu kolejowym w Pogorzelicy. Stąd możemy wrócić częścią szlaku zielonego - dookoła jeziora Liwia Łuża.
Szlak Śladami Historii Niechorza – kolor niebieski, długość około 2 km. Krótki szlak w Niechorzu, pozwalający zapoznać się z ciekawostkami letniska. Zaczynamy pod dworcem kolejowym, potem na wschód aleją Bursztynową, następnie skręcamy w lewo w Krakowską i jeszcze raz w lewo w Parkową - w parku głaz z tablicą pamiątkową. Jedziemy dalej. z ul. Parkowej skręcamy w lewo w ul. Morską, a potem w prawo w ul. Kolejową i Ludną. Po prawej stronie zabudowania w konstrukcji
szkieletowej z XVIII i XIX stulecia. Dalej przejeżdżamy szlakiem w kierunku Bałtyku, w pobliżu Park Miniatur Latarni, i jedziemy na dziedziniec latarni morskiej w Niechorzu. Szlak kończy się po dojechaniu do ul. Klifowej - tu możemy kontynuować jazdę w kierunku Rewala szlakiem czarnym.
Pogorzelica
Leśnym Duktem - pętlowy, kolor żółty, długość około 6,5 km. To rekreacyjny biegnący głównie drogami leśnymi w Pogorzelicy. Szlak rozpoczyna się przy dworcu Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w Pogorzelicy. Ruszamy w kierunku wschodnim, do ośrodka jeździeckiego, a po prawej stronie widzimy jezioro Konarzewo - Bagna Pogorzelickie. Podążamy droga wśród lasu aż dojeżdżamy do jednostki wojskowej. My skręcamy w lewo w leśną dróżkę w kierunku centrum Pogorzelicy. Dojeżdżamy do ul. Wojska Polskiego i jedziemy nią aż do ulicy Słonecznej, skręcamy w nią, na południe. Jedziemy do dworca kolejowego. Tu łączą się szalki Zielony dookoła jeziora i czerwony do Niechorza.
Trzęsacz
Śladami Zabytków Architektury - pętlowy, kolor czerwony, długość około 9 km. Szlak rozpoczyna się w Trzęsaczu na skrzyżowaniu ulic Kamieńskiej i Pałacowej. Ruszamy na południe ul. Pałacową, przejeżdżamy obok kościoła neogotyckiego i przystanku Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w Trzęsaczu. My jedziemy dalej na południe, wzdłuż torów. Wjeżdżamy do miejscowości Dreżewo - tu warto zwiedzić niszczejący niestety pałac z ogrodem z kasztanami jadalnymi. Wyruszamy z Dreżewa na zachód a potem drogą gruntową na północ w kierunku Pustkowa. Przekraczamy drogę nr 102 i jedziemy dalej ul. Bałtycką. Potem skręcamy w prawo w ul. Słoneczną. Tu łączy się czarny szlak Pustkowo - Pobierowo. Kontynuujemy podróż ulica Słoneczną w kierunku Trzęsacza. Przy wjeździe do Trzęsacza budynek Starej Kuźni. Dojeżdżamy do centrum Trzęsacza. Stąd możemy udać się do Ruin Kościoła lub Muzeum na 15 Południku. Tu również szlak łączy się z żółtym szlakiem rewalskim.
Pobierowo
Letniskowy Szlak Pobierowa - pętlowy, kolor niebieski, długość około 5,5 km. Rozpoczynamy w Pobierowie przy Dworcu PKS na ul. Grunwaldzkiej - skrzyżowanie z ul. Jana z Kolna. Jedziemy na południe w kierunku ul. Wojska Polskiego i skręcamy w ulicę Zgody, potem ul. Mickiewicza i skręcamy w lewo w Grunwaldzką. Później skręcamy w prawo w Spokojną i Ciechanowską. Skręcamy w lewo, na południe, przekraczamy Grunwaldzką i jedziemy na południe przez las. Dojeżdżamy do drogi asfaltowej i skręcamy w nią jadąc w lewo - na wschód. Jedziemy nią, przejeżdżamy przez ul. Mickiewicza skręcamy w ul. Orzeszkowej, podążamy nią, po około 200 m skręcamy w lewo, a potem po 100 m w prawo w ul. Reymonta. Potem w prawo w Pomorską aż do Południowej i podążamy nią na północ. Po prawej stronie mijamy kościół w Pobierowie. Skręcamy w lewo w Słoneczną, a dalej ul. Moniuszki na północ do ul. Zgody.
Szlaki Łącznikowe
Wschodni Szlak Łącznikowy – kolor czarny, długość około 4 km. Szlak łączy szlaki z Niechorza z żółtym szlakiem w Rewalu. Rozpoczyna się przy dworcu kolejowym w Niechorzu i wiedzie na zachód. Przejeżdżamy obok latarni w Niechorzu, jadąc wzdłuż lasu dojeżdżamy do Rewala.
Zachodni Szlak Łącznikowy - kolor czarny, długość około 3 km. Szlak pomiędzy miejscowościami Pustkowo i Pobierowo - łączy szlaki czerwony - Śladami Zabytków Architektury i niebieski w Pobierowie. Rozpoczynamy w Pustkowie przy ulicy Słonecznej (połączenie ze szlakiem czerwonym) i podążamy ul. Nadmorską do Bałtyckiego Krzyża Nadziei. Dalej ulicą Nadmorską, skręcamy w Bałtycką, a potem w Słoneczną w kierunku Pobierowa. Dojeżdżamy do Pobierowa w okolicę Punktu Informacji Turystycznej, dworzec PKS - tu szlak łączy się ze szlakiem niebieskim.
Oprócz tego Rewal znajduje się także wśród kilkunastu polskich miejscowości położonych na trasie Nadmorskiego Szlaku Rowerowego będącego częścią projektu EuroVelo10.
Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.rewal.com.pl nie odpowiada.
Źródło mapek: www.rewal.pl